You are currently viewing Témy na narodeninovú oslavu pre dievčatá a  chlapcov
Témy na narodeninovú oslavu pre dievčatá a chlapcov

Témy na narodeninovú oslavu pre dievčatá a  chlapcov

Určite je rozdiel, či robíte oslavu pre dievča alebo pre chlapca. Ich názory, chute ale aj nálady sa veľmi odlišujú. Dievčatá chcú oslavu ako z rozprávky, krásne ružové šaty a chutné malé tortičky. Za to chlapci by sa najradšej hrali na vojakov alebo by rozohrali  loptové hry. Treba si vždy vopred premyslieť do akej tématiky sa podľa oslávenca vrhnete. Jeden rok to môže byť Spiderman o rok zase Kapitán amerika.

A čo vy? Ako ste pripravovali oslavu pre vaše ratolesti? Bola to určite riadna fuška ale koniec koncov, keď pri sfukovaní sviečok vidíte ten detský úsmev a iskričku očiach uvedomíme si, že to stálo za to. 

Dievčenské témy na oslavu

Jedinečnou príležitosťou mať oslavu ako z rozprávkového sveta je práve dievčenská oslava. Miestnosť, ktorá hrá ružovými farbami torta ako z princeznovského paláca a nesmie chýbať ani ľadová princezná Elsa. 

Ak sa chystáte pripraviť oslavu pre dievča, tak by ste ste určite nemali zabudnúť na jej obľúbenú farbu alebo obľúbenú rozprávkovú bytosť. Dnes už nájdete mnoho motívov, do ktorých môžete zladiť celú výzdobu, oblečenie ale aj doplnky.

Občerstvenie sa môže niesť v chutných a na pohľad lákavých jedál. Napríklad muffiny alebo alebo cupcaky s penovou polevou. Vyzdobené mini nanuky, ovocné misy alebo sladké zákusky. 

Čo sa týka dievčenských aktivít na oslave, musíte myslieť na to čo s kamarátkami budú chcieť robiť. Možno bude stačiť, že si vytiahnu barbinovske domy alebo bude treba vymyslieť zábavné aktivity. Dievčatá by mohli napríklad skúsiť tvorivé dielne, alebo súťaže, kde hlavnou cenou budú trblietavé očné tiene či najnovšia barbie. Vytiahnite karaoke, zapnite najväčšie dievčenské hity a uvidíte ako sa spevácke hviezdy zabavia. Ak by ste si chceli program ešte o niečo obzvláštnich skúste kúpiť Piňatu, kde bude plno cukríkov a opäť je o zábavu postarané.

Dievčenské oslavy sa môžu niesť napríklad v týchto témach:

  • Najobľúbenejšie ľadové kráľovstvo 
  • Ballerina, kde si môžu dievčatá aj zatancovať. 
  • Popoluška
  • Minnie Mouse párty
  • Labutia princezná
Dievčenské témy na oslavu

Chlapčenské témy na oslavu

Chlapčenská oslava sa môže viesť v športovom duchu. Pripraviť si môžete futbalový zápas alebo rôzne hry s loptou. Deti môžu skákať vo vreci alebo hľadať po záhrade skrytý poklad. Tieto aktivity si je vždy dobré aj premyslieť dopredu aby ste potom neostali zaskočení.

Chlapci si určite pochutia aj na poriadnom jedle. Preto si myslíme že na takúto oslavu sa budú fantasticky hodiť salámové alebo šunkové minipizze, syrové pagáčiky, šťavnaté mäsové špízy. Ak sa oslava koná vonku tak by ste si mohli aj grilovať. Potom už len dobrá svieža limonáda a je to! Párty sa môže začať.

Obľúbené témy na chlapčenské oslavy sú napríklad: 

  • Piráti z karibiku 
  • Blesk McQueen
  • Spiderman, Hulk alebo oslávencov obľúbený superhrdina
  • Transformers 
Chlapčenské témy na oslavu

Výzdoba môže byť dekorovaná v chlapčenských farbách ako napríklad tmavo modrá, červená, zelená či hnedá. Nesmie chýbať ani dobrá hudba a zábavný kútik, kde sa deti môžu zahrať.

Chlapcov možno uchváti kúzelník alebo animátori prezlečený za superhrdinov. Nie je vylúčené ani  to aby ste si na oslavu zvolili “dresscode” v tom prípade môžu malí hostia prísť prezlečený už podla tematiky napríklad za hrdinu alebo iné obľúbené postavičky.

Každá oslava je niečím výnimočná a verím, že bude ja tá vaša. Tak ak sa chystáte do príprav držíme vám palce a nezabúdajte hlavné je že sa poriadne všetci spolu zabavíte.