You are currently viewing Ako usporiadať detskú oslavu?
Ako usporiadať detskú oslavu

Ako usporiadať detskú oslavu?

Blížia sa narodeniny vašich ratolestí a vy plánujete pripraviť nezabudnuteľnú oslavu aby bolo na čo spomínať? Dnes tu máme pre vás pár tipov a rád, ktorými by ste sa mohli riadiť aby sa vám podarilo vytvoriť krásny narodeninový deň. Niekedy to môže byť naozaj riadna fuška, všetko zorganizovať, objednať a aby všetko fičalo tak ako má. 

Prvotne by ste si mali všimnúť záujmy dieťaťa aby sa oslava niesla v uvoľnenom duchu. Oslava pre zanieteného umelca bude určite odlišná ako oslava neposedného športovca.

Nezabudnite ani na pozvánky a predbežný zoznam hostí. Od tohto všetkého sa ďalej odvíja aj počet občerstvenia, výzdoba, nápoje a i správne zvolené aktivity. Na pozvánke nesmie chýbať dátum, čas a pár milých slov aby sa ostatné deti potešili tiež. Celkom milo vyzerajú aj pozvánky vyrobené vlastnoručne, napríklad ak je tam niečo nakreslené, preto nechajte oslávenca aby vám s týmto pomohol.

Výzdoba na oslavu

Pri výzdobe sa nemusíte hnať do predražených doplnkov alebo do zložitých vzorov. Častokrát si to deti ani nevšímajú. Skúste výzdobu ladiť do obľúbených tónov farieb vášho dieťaťa. Ak plánujete oslavu vonku na záhrade, tak krásne ukážu svetlé letné farby ako napríklad žltá, oranžová alebo sýta zelená. Ak sa chcete držať jemnejších farieb môžete zvoliť napríklad nebíčkovo modrú girlandu, alebo broskyňové balóniky. 

Čo nesmie chýbať sú určite balóny, všeho možného druhu. Tie môžete nechať povalovať sa na zemi alebo ešte kreatívnejšie bude vyzerať ak ich nafúkate héliom, priviažete dlhú stuhu a necháte ich odletieť až ku stropu.  Dnes si obľubu získala napríklad aj fotostena, pri ktorej si deti na oslave môžu spraviť fotky na pamiatku. Tie potom môžete dať vyvolať a podarovať ďalej či založiť do albumu. K fotostene môžete pridať kvety, balóny v tvare čísla, ktoré predstavuje oslavovaný vek alebo nápisy späté s narodeninami.

Ďalej papierové poháre, taniere, slamky či príbory s motívmi obľúbenej rozprávky alebo opäť vo farbách ladiacej k výzdobe. Deti majú radi farby a ak sa výzdoba nesie v štýle ich obľúbenej rozprávky, tým si určite získate ich srdiečko.

Občerstvenie pre hostí i oslávenca

Deti zaujme niečo farebné, zábavné alebo nezvyčajné. Odporúčame zvoliť typ občerstvenia, kde sú menšie pochúťky niečo ako jednohubky. Každý si nájde na čo má chuť a vyberie si podľa toho koľko vládze. Zabodujete určite aj jedlom, ktoré sa dá jesť rukami. No a tu je pár konkrétnych  tipov : 

  • muffiny , sušienky, ovocné košíčky
  • pizzové slimáky, slané tyčinky alebo mimi pizzu
  • chlebíčky, jednohubky s pomazánkou
  • obložené ovocné alebo zeleninové taniere s dipom 
  • sušienky, keksíky, zmrzlinový pohár alebo mini nanuky na osvieženie

Narodeninová torta

Torta pre oslávenca by mala byť dostatočne veľká aby sa ušlo každému. Príchuť samozrejme nevieme odporučiť, keďže sa treba zamerať na to čo chutí vám, hosťom ale v prvom rade čo chutí oslávencovi. Klasikou ale, ktorou podľa nás nič nepokazíte je vanilkový korpus, svieža smotanová plnka a plno chutného sezónneho ovocia vo vnútri. 

Vzhľad torty opäť môže byť minimalistický zdobený ovocím a sviečkami alebo sa môžete vrhnúť na obľúbeného detského hrdinu alebo princeznú z rozprávky. Aj pri výbere torty treba brať ohľad na čo, čo má oslávenec najradšej a podľa toho sa zariadiť.

Ako usporiadať detskú oslavu

Aktivity na zábavu

Deti neposedia na jednom mieste dlho, preto musíte myslieť na to, že detská oslava musí mať akciu. Program podľa, ktorého sa budete celú oslavu riadiť alebo aspoň mať dopredu prichystané aktivity pre deti. Či už sa o zábavu postaráte sami alebo si objednáte animátora. To je už na vás. 

Deti sa môžu hrať spoločenské hry, alebo hry vonku na záhrade. Môžete vymyslieť súťaže, preteky a mať pripravené aj nejaké malé ceny, ktoré potom porozdávate aby ste ich motivovali. Deti zabavia aj záhadné hry, ako hľadanie skrytého pokladu alebo schovávačka. Tých nápadov je naozaj mnoho. Môžete sa vrhnúť aj na kúzelníka, ktorý im pripraví záhadné predstavenie. Skvelým nápadom môže byť aj premietanie rozprávok na plátne, keď sa večer zotmie. 

Hlavné je aby ste sa všetci poriadne zabavili, najedli a užili si spoločný čas. Či už to bude v kruhu rodiny alebo s malými ratolesťami. Dúfame, že po dnešnom článku ste aspoň trochu v obraze na čo myslieť a na čo nezabudnúť. Prajeme vám teba príjemné chvíle a plno zábavy na oslave.