You are currently viewing Kaviareň
Kaviareň Senec Kopčekovo

Kaviareň

Objavte svet výnimočnej kávy v našej kaviarni v Senci

Vitajte v našej útulnej kaviarni v Senci, kde vás pozývame vychutnať si výnimočnú šálku kávy Mokka Espresso Blend.

Ide o zmes 80% ARABICA Ethiopia Harar, Brazil Santos, Peru Cuzco, 20% ROBUSTA India Kappi Royale, Vietnam Dak Lak.

Je to vyvážený kávový blend s chuťou kakaa, mandlí a lieskových orechov. Doplnený o sladkú vôňu škorice a sušených kvetov. Telo kávy má príjemnú krémovú chuť, jemnú aciditu a doznievajúcu čokoládovú dochuť. Navyše pri jej príprave využívame rôzne druhý metód, ktoré sa odlišujú od tých domácich. Pridajte sa k nám a objavte, prečo je naša kaviareň v Senci tou pravou voľbou pre milovníkov kávy.

História a pôvod kávy

Káva má dlhú a zaujímavú históriu, ktorá siaha až do Etiópie, kde bola podľa legendy objavená v 9. storočí. Odtiaľ sa postupne rozšírila do arabských krajín a neskôr do Európy a celého sveta. Dnes je káva jedným z najobľúbenejších nápojov na planéte a v našej kaviarni v Senci sa snažíme ctiť jej pôvod a tradície.

Neodkladajte svoj kávový zážitok! Pozývame vás, aby ste navštívili našu kaviareň v Senci už dnes a vychutnali si neodolateľnú chuť a arómu našej kávy. Zdieľajte tento zážitok so svojimi priateľmi, rodinou alebo si ho užite sami v pokoji našej útulnej kaviarne. Tešíme sa na vašu návštevu a sme pripravení vám poskytnúť nezabudnuteľný kávový zážitok. Kliknite na tlačidlo nižšie a zarezervujte si svoje miesto ešte dnes!

Rezervujte si miesto v našej kaviarni

Naša výberová káva konečne aj v Senci: Mokka Espresso Blend

Inšpiráciou pre vytvorenie tejto lahodnej espresso zmesi bolo mesto MOKKA. Legendárny prístav v Jemene a v minulosti hlavné centrum obchodu s kávou. Miesto odkiaľ vyrážali na cestu do celého sveta milióny kávových zrniek odrody „mocha sanání“, ktorá je dodnes cenená pre jej silnú čokoládovú arómu. Oriešková kréma s textúrovaním z nej robí skvelú kávu.

  • Rovnako tak si nájdete u nás aj bezkofeinovú verziu kávy.

Metódy prípravy – stupne praženia

Espresso blendu MOKKA je 55 stupňov podľa agtronovej stupnice. Agtronova stupnica, stupnica Agtron, prípadne Agtronovo číslo, zahŕňa spektrum od 100 do 0. Zelené kávové zrno má číslo 100, kedy sa jedná o neupraženú kávu a keď má stupeň 0, tak je spálená na uhoľ. Svetlejšie praženie, ktorého cieľom je zachovanie pôvodných vlastností kávy, sa uvádza na úrovni cca 70 až 75 agtronov, nasledujú medium roasty okolo 50 až 65 agtronov a dark roasty nachádzajúce sa aj výraznejšie pod číslom 50.

KAFFA

Je slovenská značka a unikátny koncept moderného espressa, ktorý je zúročením viac ako desať ročných skúseností zo sveta kávy. Kávové zrná použité v blendoch pochádzajú z malých fariem ležiacich v regiónoch Latinskej Ameriky, Afriky a Indie. Vybrané kávy so zaujímavým chuťovým profilom, odrážajúce v sebe unikátnosť regiónu, odrodu, metódu spracovania a filozofiu samotného farmára.

Tradičné espresso zmesi

V našej ponuke nájdete tradičnú espresso zmes, ktorá bola vyvinutá spoločne s odborníkmi z talianského kávového inštitútu ARC a praží sa na severe Talianska. Moderný dizajn, svetlejšie praženie, jasný pôvod kávových zŕn a bohatší chuťový profil je to čo môžete očakávať v šálke našej kávy.

Kvalitné kávovary a ich dôležitosť

V našej kaviarni v Senci používame profesionálny kávovar, ktorý poskytuje výsledky neporovnateľné s bežnými domácimi prístrojmi. Dôležitosť kvalitného kávovaru spočíva v technológii a výkone, ktoré umožňujú pripraviť dokonalú šálku kávy. Pravidelná údržba a nastavenie našich zariadení zaručujú nezameniteľnú chuť, ktorú si zamilujete.

Zážitok z kávy v našej kaviarni

Náš tím odborníkov v kaviarni v Senci sa stará o to, aby ste pri každej návšteve mali dokonalý zážitok z kávy. Okrem toho, že vám pripravíme vašu obľúbenú kávu, radi vám odporučíme aj nové chute a kombinácie, ktoré možno ešte nepoznáte. Atmosféra kaviarne je dôležitou súčasťou celkového zážitku a my sa snažíme, aby ste sa u nás vždy cítili príjemne a pohodlne.

Dôvody, prečo ochutnať kávu u nás

Navštíviť našu kaviareň v Senci znamená stráviť čas v príjemnom prostredí, kde sa môžete oddýchnuť a užiť si chvíle pre seba alebo svoje záľuby. Ponúkame vám kvalitnú kávu, ktorá vás očarí svojou chuťou a arómou. Naši odborníci vám radi poradia a pomôžu vám vybrať kávu podľa vašich osobných preferencií. V kaviarni vo Senci sa môžete tešiť na nezabudnuteľný kávový zážitok.

Ďakujeme, že ste sa rozhodli navštíviť našu kaviareň v Senci. Tešíme sa na vašu návštevu a sme presvedčení, že naša ponuka a atmosféra vás očaria a stanete sa našimi vernými zákazníkmi. Príďte si vychutnať šálku dokonalej kávy, spoznať nové chute a podeliť sa o svoje zážitky s priateľmi a rodinou. Naša kaviareň v Senci je pripravená privítať vás s otvorenými dverami a ponúknuť vám jedinečný kávový zážitok, ktorý si zamilujete.

Kaviareň Senec – Kopčekovo