You are currently viewing Káva s citrónom na chudnutie
Káva s citrónom na chudnutie

Káva s citrónom na chudnutie

Káva je pre veľké množstvo ľudí neodmysliteľným ranným nápojom. Rýchlo vás nakopne a dodáva energiu, ktorú potrebujete na rýchly štart dňa. Tiež má na naše telo hneď niekoľko účinných benefitov, či už ide o spomalenie starnutia buniek alebo stimuláciu metabolizmu. Potom je tu skupina ľudí, ktorý preferujú svoj deň začať o niečo zdravšie. Možností je plno, pohár vlažnej vody, zelené smoothie alebo jednoducho voda s citrónom – tieto varianty skvele naštartujú váš metabolizmus. Pre tých ktorý radi experimentujú sa zdalo zaujímavé spojiť práve tieto dve veci do jednej a preto dnešnou témou je kombinácia kávy a citróna. Ako ste na to vy? Už ste túto kombináciu vyskúšali alebo o nej počujete prvý krát? 

Káva s citrónom na chudnutie

Ako to funguje?

Na výrobu citronovej kávy potrebujete iba tri ingrediencie a to sú citrónová šťava, káva – preferujú sa pražené zrná namiesto instantnej kávy a voda. Ráno si zalejeme kávu vriacou vodou a počkáte kým vám šálok kávy vychladne. Následne sa do šálky pridáva približne 200 – 250 ml šťavy z citróna. 

Tento nápoj je odporúčaný piť vždy pred fyzickou aktivitou aspoň 30 minút pred. Avšak dôležité je aj cvičiť a vykonávať viac fyzickej aktivity aspoň 4-5 krát do týždňa. Dôležité je dodržiavať pitný režim a takto sa vám potom  podarí dosiahnuť najlepšie výsledky.  

Je káva s citrónom zdravá?

Káva sama o sebe je veľmi bohatá na antioxidanty, dokonca sa hovorí , že z kávy ich viete získať omnoho viac ako zo zeleniny alebo ovocia. B5, B15, niacín, horčík, mangán alebo draslík – tieto vitamíny a minerály obsahuje jedna šálka kávy. Konzumácia kávy znižuje riziko srdcových chorôb, choroby pečene ale aj depresií či Alzheimerovej chorobe. Na spaľovanie kalórii a vytrvalosť počas cvičenia pozitívne vplýva aj kofeín, ktorý obsahuje káva. 

Citrón je zase tak ako aj iné druhy ovocia dôležitým zdrojom vitamínu C. Obsahuje aj flavonoidy, ktoré v kombinácii s vitamínom C znižujú riziko rakoviny. Znižuje aj riziko infarktu alebo vznik srdcových chorôb, bojuje proti infekciám a hlavne chráni náš imunitný systém.

Naozaj mi káva s citrónom pomôže schudnúť?

Vieme, že káva dokáže stimulovať tukové tkanivo, ktoré je metabolicky aktívne. Takže ak si doprajete kávu bez cukru mlieka každý deň  je možné, že sa vám mierne zrýchli metabolizmus a tak sa spália nejaké tie kalórie navyše. Avšak káva spolu citrónom vám prevratne nepomôže v ničom špeciálnom. Citrón aj káva majú mnoho pozitívnych vplyvov na vaše telo, metabolizmus či zdravie  ale bez toho aby ste vykonávali aj pravidelne fyzickú aktivitu neschudnete. Kombináciou pohybu, dodržiavania pitného režimu, a tohto magického nápoja je možné že uvidím na sebe nejaké zmeny ale tieto aktivity idú spolu ruka v ruke so sebou. 

Ak vám káva s citrónom chutú a nepijete ju len za účelom, že čakáte že o pár dní z vás bude niekto chudší, tak ju kľudne konzumujte ďalej – uškodiť vám nemôže. A vy čo ste ju ešte neochutnali a zaujíma vás kombinácia chuti týchto dvoch nápojov neváhajte a jednu takú si zajtra ráno skúste pripraviť. Chceli sme vám len priblížiť ako to funguje a aby ste nezúfali ak sa po jej konzumácii kilá z váhy nestrácajú.